امروز برابر است با :1 تیر 1403

کتاب هرگز سازش نکنید

معرفی کتاب هرگز سازش نکنید

کتاب هرگز سازش نکنید نوشته کریس واس، یک کتاب کامل و عالی است که همه نکات و اصولی که در زمان انجام مذاکره به آن ها نیاز داریم را به ما می آموزد. این کتاب را می توان به عنوان یک مرجع با ارزش در نظر گرفت و شامل شیوه هایی است که می‌تواند به ما کمک کند تا کنترل مذاکرات زندگیمان را به دست بگیریم و نتیجه مکالمات را به سود خود پیش ببریم.

کتاب هرگز سازش نکنید، به عنوان بهترین کتاب مذاکره در سایت آمازون معرفی شد و در فهرست پرفروش های نیویورک تایمز قرار دارد که از آن به عنوان یکی از بهترین کتاب های حوزه تجارت در سال ۲۰۱۶ یاد می شود. کریس واس در این کتاب به شما می آموزد چگونه طوری مذاکره کنید که انگار تمام زندگی تان به آن وابسته است؛ زیرا مذاکره کردن یکی از اصول پایه زندگی انسان ها است. تقریبا برای انجام هر فعالیتی، چه برنامه ریزی برای یک گردش خانوادگی باشد و چه راه اندازی یک تجارت جدید، لازم است قواعد مذاکره کردن را بلد باشیم؛ قواعدب که به ما کمک می کند تا نتایج مذاکرات را به سمتی ببریم که مورد نظرمان است.

برای مثال، با خواندن کتاب هرگز سازش نکنید، خواهید آموخت که چگونه با کمک داشتن درکی عمیق از روانشناسی انسان، یک خودرو را با قیمت کم تری بخرید، حقوق خود را افزایش دهید و کاری کنید فرزندانتان در ساعت مناسب بخوابند. کریس واس برای نوشتن این کتاب، از تجربه های کاری خود که در طول دو دهه در دفتر تحقیقات فدرال (FBI) کسب کرده‌ است، کمک می گیرد تا جوهره اصولی را که برای رسیدن به شیوه جدید کنونی به کار برده‌ در اختیار شما قرار دهد و برای خلع سلاح، نفوذ و تسلیم شدن طرف مقابل خود در هر مذاکره ای استفاده کنید.

در نتیجه، موضوع اصلی کتاب هرگز سازش نکنید، این است که به شما می آموزد چگونه از احساسات، غرایز و تفکرات خود برای مقابله با هر نوع مواجهه ای استفاده کنید تا ارتباط موثر تری با افراد برقرار کنید و آن ها را تحت تاثیر قرار دهید تا به اهدافی که مدنظر دارید برسید. هر فصل از این کتاب، با یک داستان کوتاه درباره مذاکره با گروگان‌گیران آغاز می شود و در ادامه، برای توضیح روش هایی که موثر واقع شدند و روش هایی که شکست خوردند، آن داستان کالبد شکافی می شود.

کتاب هرگز سازش نکنید مناسب چه کسانی است؟

کارآفرینانی که برای رسیدن به اهداف مورد نظرشان به انجام مذاکره نیاز دارند، کارفرمایانی که مذاکرات مختلف با افراد گوناگون دارند و به طور ویژه، نمایندگان فروش، به دلیل استراتژی ها و روش های فروش متفاوتی که در کتاب بیان شده، هریک به نوعی می توانند از مطالب کتاب هرگز سازش نکنید، بهره ببرند.

این کتاب، در زمینه مذاکره و فروش از جمله بهترین کتاب های موجود به حساب می آید و در صورتی که، مذاکره را به عنوان یک قسمت جدا نشدنی از زندگی انسان ها بدانیم، دانشجویان مدیریت برای یافتن یک شغل مناسب و پدر و مادرها در زمان مکالمه با فرزندانشان نیز می توانند از روش های کریس واس، سودی بسیاری ببرند. به طور کلی، کتاب هرگز سازش نکنید برای هر فردی که قصد ارتقا و بهبود مهارت های ارتباطی خود را دارد، مناسب است.

مقاله پیشنهادی: آموزش مذاکره فروش

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

-- بارگیری کد امنیتی --