امروز برابر است با :8 خرداد 1403

مشاور فروش در تهران

بیش تر مشاوران فروش بدون در نظر گرفتن زمینه کاری سازمانی که برای آن فعالیت می کنند، وظایف مشابه و تکراری را انجام می دهند که شامل قرار ملاقات با مشتریان برای ارائه اطلاعات در خصوص محصولات یا خدمات شرکت است. اگر به دنبال مشاور فروش در تهران هستید، در ادامه ویژگی های یک مشاور خوب و حرفه ای آورده شده است.

ویژگی های یک مشاور فروش در تهران حرفه ای

یک فرد برای تبدیل شدن به مشاور فروش در تهران باید به دنبال تقویت ویژگی هایی در خود باشد که به وظایف مشاور، یعنی جذب مشتری و فروش بیش تر کمک کند؛ در ادامه برخی از این ویژگی ها آورده شده است:

 • همدلی

به دلیل ارتباط مستقیم مشاوران فروش با مشتری، این افراد باید توانایی آن را داشته باشند که خود را در جایگاه مشتری قرار داده تا نیازها و خواسته های آن ها را بهتر درک کنند و پیشنهادات خود را بر اساس آن ارائه دهند.

 • تمرکز

به دلیل تعداد زیاد افرادی که مشاوران فروش با آن ها ملاقات می کنند، داشتن تمرکز کمی دشوار خواهد بود؛ به همین دلیل، مشاوران باید با روش های مخصوص مانند مدیتشین، به تقویت تمرکز خود بپردازند تا برای رسیدن به اهداف فروش و تعامل با مشتریان آماده باشند.

 • استقلال

اصولا، یک مشاور فروش در تهران به صورت مستقل کار می کند و همه برنامه ریزی های لازم را خود انجام می دهد؛ بنابراین، مدیریت زمان برای رسیدن به اهداف فروش در بازه زمانی مشخص، ضروری است.

 • مثبت بودن

داشتن نگرش مثبت، از دیگر ویژگی های یک مشاور حرفه ای است؛ زیرا در برخی مواقع هنگام تعامل با مشتری، با دیدگاه های منفی و انتقادهای مخاطبین مواجه خواهد شد که داشتن نگرش مثبت برای مدیریت موقعیت و تغییر دید مشتری، ضروری خواهد بود.

 • اعتماد

داشتن حس اعتماد نسبت به توانایی های فروش خود، از دیگر ویژگی های مثبت یک مشاور فروش حرفه ای است؛ همچنین مشاوران باید نسبت به مزایا و کیفیت محصول و خدمات سازمان نیز مطمئن باشند تا بتوانند این حس را به مشتری نیز انتقال دهند.

 • پذیرش نه شنیدن

یک مشاور فروش خوب، می پذیرد که شنیدن پاسخ منفی نیز بخشی از حرفه خود است و نا امید نمی شود. علاوه بر این، برای مشتریان نحوه برخورد مشاور در زمان شنیدن نه بسیار مهم است و هرگونه بی احترامی و بداخلاقی، تاثیر منفی در ادامه ارتباط مشتری با آن کسب و کار خواهد داشت.

پس اگر به دنبال انتخاب یک مشاور فروش در تهران هستید، این ویژگی ها را در او جستجو کنید.

چرا کسب و کارها به مشاور فروش نیاز دارند؟

وظیفه اصلی مشاور فروش برای کسب‌و‌کارها، پاسخ به سوالاتی است که مشتریان نسبت به محصول یا خدمات دارند؛ در نتیجه، می توان مشاور فروش را به عنوان یک واسطه معتبر و حرفه ای، میان تولید کننده و مصرف کننده دانست که وظیفه دارد با توجه به نیازها و خواسته های مشتریان، محصولات و خدمات مناسب را به آن ها ارائه دهد.

از دلایل اصلی نیاز به یک مشاور فروش برای هر کسب و کار، به کار گیری جدیدترین راهکارها، راه حل ها و استراتژی های فروش و بازاریابی است. یک مشاور حرفه ای می‌تواند تکنینک هایی برای افزایش فروش و بازدهی ارائه دهد و به سازمان کمک کند تا در جهت مشتری مداری قدم بردارد. پیشنهاد می‌کنیم اگر قصد همکاری با مشاور فروش در تهران را دارید، در جهت شفاف سازی وظایف و مسئولیت‌ها و تعیین تعهدات طرفین، حتما قرارداد مشاوره فروش تنظیم کنید.

سوالات متداول از مشاور فروش در تهران

مشاوره فروش برای یک کسب و کار همانند رفتن پیش یک روانشناس در زمینه فروش و بازاریابی است. اگر شک دارید که نیاز به همکاری با یک مشاور فروش دارید یا خیر، می توانید به سوالات زیر پاسخ دهید:

 • آیا واقعا به مشاوره نیاز دارم؟
 • آیا خودم نمی‌توانم مشکلاتم را حل کنم؟
 • مشاور چه کمکی به من خواهد کرد؟

کمک گرفتن از یک مشاور به شما کمک می کند تا نقاط ضعف کسب و کار خود که از آن ها غافل شده اید را بیابید و راه حل هایی با چشم انداز وسیع تری بیابید.

اگر صاحب کسب و کاری کوچک هستید و یا یک شرکت بزرگ را مدیریت کنید، فرقی نمی کند، در صورت برخورد با سوالات زیر باید از یک مشاوره فروش حرفه ای کمک بگیرید:

 • فرصت‌های پنهان و جدیدی که به توسعه کسب و کار و افزایش فروش کمک می کند، کدام اند؟
 • چگونه می‌توان در بازار بی ثبات و وضعیت نابسمانان این روزها یک کسب و کار موفق داشت؟
 • چگونه می توان موانع و مشکلات فروش و بازاریابی را شناسایی و رفع کرد؟
 • راه حل حرکت به سمت خروج از بحران و پس از آن، پیشرفت و موفقیت چیست؟

در حقیقت، با مطرح کردن این سوالات، شما در حال بیان وظایف و مسئولیت های یک مشاور فروش هستید. اگر شما نیز صاحب یک کسب و کار در تهران هستید، زمان آن رسیده که نقاط قوت و ضعف خود را بشناسید، بازار کشور را بررسی کنید و با برنامه‌ریزی یک قدم رو به جلو حرکت کنید؛ پس برای همکاری با مشاور فروش در تهران، با کارشناسان ما تماس بگیرید.

چگونه به یک مشاور فروش حرفه ای تبدیل شویم؟

در ادامه 4 گام اصلی برای جذب مشتری و افزایش فروش آورده شده است تا به یک مشاور حرفه ای تبدیل شوید:

1. تقویت ذهنیت فروش

بر اساس تفاوت های شخصیتی افراد، برای برخی، امور مربوط به فروش بسیار ساده است و برای برخی دیگر، سخت و طاقت فرسا؛ شما باید سعی کنید استراتژی ها و روش های مناسب خود را برای مشاوره فروش انتخاب کنید تا به موفقیت در جذب مشتری و افزایش فروش برسید.

2. شناسایی نیازهای مشتری

توانایی شناخت نیازها و سلایق مشتریان برای افزایش احتمال فروش، امری ضروری برای یک مشاور فروش به حساب می آید. در حقیقت، باید مطمئن شوید که میان خدمات مشاوره فروش شما و آنچه مشتری نیاز دارد، هماهنگی وجود دارد.

3. صادق و شفاف بودن

صادق و شفاف صحبت کردن، به مشتریان این اطمینان را می دهد که شما تنها به دنبال فروش محصول و خدمات خود نیستید و نیاز و خواسته آن ها را نیز در نظر می گیرید.

بیشتر بخوانید: مشاور فروش بین الملل

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

-- بارگیری کد امنیتی --