امروز برابر است با :4 اردیبهشت 1403

فروش اجتماعی چیست؟

فروش اجتماعی، یک روش استراتژیک برای فروشندگان است تا از طریق شبکه های اجتماعی با مشتریان بالقوه ارتباط برقرار کنند. در سال های اخیر، فروش اجتماعی به نوعی فروش مجازی تبدیل شده است؛ زیرا فروشندگان به طور فزاینده ای از فناوری های فروش ( نه فقط رسانه های اجتماعی) برای ارتباط با خریداران استفاده می کنند. فروش اجتماعی و فروش مجازی به فروشندگان اجازه می دهند تا روابط قابل اعتمادی ایجاد کنند، اعتبار و جایگاه اجتماعی خود را تقویت کنند و در نهایت به اهداف فروش خود برسند.

با ادامه پیشرفت و تغییر فناوری و روش‌ های ارتباطی، تاکتیک‌ های فروش منسوخ شده با ارتباط با مشتریان بالقوه در هر دو بازار B2B و B2C و تدوین استراتژی فروش اجتماعی جایگزین شده اند. این تکنیک‌ های قدیمی‌ تر فروش مانند تماس سرد، فاقد راحتی و ماهیت شخصی‌ تر فروش اجتماعی و دیجیتال هستند.

استفاده از کانال های رسانه های اجتماعی برند خود و پشته فناوری فروش برای تعامل فعال با مشتریان بالقوه و ایجاد ارتباط با آنها، می تواند به شما کمک کند تا به هدف فروش کسب و کار خود برسید.

مزایای تدوین استراتژی فروش اجتماعی چیست؟

ثابت شده است که فروش اجتماعی، برای رهبران فروش انواع کسب و کارها، نتایج بهتری به ارمغان می آورد. در یک مطالعه داخلی که انجام دادیم، ارتباط قوی بین نمایندگان فروش با شاخص فروش اجتماعی و دستیابی به اهداف فروش یافتیم. بر طبق آمار:

  • اعضای تیم فروش در فضای فروش اجتماعی، 45٪ فرصت های فروش بیشتری نسبت به کسانی که دارای شاخص فروش اجتماعی پایین هستند، در اختیار خواهند داشت.
  • مشاغلی که فروش اجتماعی را در اولویت قرار می دهند 51٪ بیشتر احتمال دارد به سهمیه فروش خود برسند.
  • 78٪ از مشاغلی که از فروش اجتماعی استفاده می کنند، عملکردی بهتر در مقایسه با سایر رقبا خواهند داشت.
  • فروش اجتماعی به شما کمک می کند تا ارتباطات واقعی ایجاد کنید.

همه‌گیری COVID-19، روش شبکه‌ سازی و ایجاد روابط را تغییر داده است. امروزه به‌ جای اینکه کسب‌ و کارها در رویدادهای صنعتی، نمایشگاه‌ های تجاری و کنفرانس‌ های نوآوری حضور پیدا کنند، به کانال‌ های دیجیتال روی آورده‌ اند تا همان ارتباطات را به شکلی ساده تر و موثرتر در جایی دیگر بیابند. این تغییر گسترده به سمت ایجاد روابط آنلاین، تدوین استراتژی فروش اجتماعی را به یک ضرورت تبدیل کرده است.

مشتریان بالقوه شما درگیر خرید اجتماعی هستند!

در حال حاضر، افراد بیشتری در رسانه های اجتماعی فعال هستند که منجر به افزایش گسترده تجارت الکترونیک شده است. بسیاری از کسب و کارها، محصولات و خدمات خود را در فضای آنلاین ارائه می کنند؛ بنابراین پتانسیل برندها برای افزایش و رونق فروش اجتماعی بسیار زیاد است! مصرف کنندگان، همچنین از پلتفرم های رسانه های اجتماعی، برای تحقیقات برند و محصول مورد نظر خود استفاده می کنند. فرض کنید در چنین بازار رقابتی و پر رونقی، جای کسب و کار شما خالی شما باشد! حتما خودتان می توانید تصور کنید که چه سود هنگفتی را از دست خواهید داد!

رقبای اصلی شما در حال تدوین استراتژی فروش اجتماعی هستند!

یافتن مشتریان بالقوه، همیشه منجر به فروش فوری نمی شود؛ اما با رسیدن به اطلاعات بیشتر و مشاهده واکنش آنها، متوجه الگوهایی در رفتارهای آنها خواهید شد. انجام تحقیقات بازار، می تواند راهی مفید برای تعیین این موضوع باشد که چرا مشتریان برای خرید محصولات خاص وارد بازار می شوند و چگونه بهترین فروش را می توان انجام داد؟

کسب این بینش ها و آگاهی کامل در مورد اینکه فروش اجتماعی چیست، می تواند به نمایندگان فروش کمک کند تا مشتریان بالقوه خاصی را هدف قرار داده و با آنها تماس بگیرند و در عین حال، استراتژی های بلندمدت خود را تقویت کنند.

مراحل تدوین استراتژی فروش اجتماعی چیست؟

برخلاف تصور، مهم نیست که از کدام پلتفرم برای دستیابی به مخاطبان هدف خود استفاده می کنید. تنها لازم است مطمئن شوید که بهترین شیوه فروش اجتماعی برای کسب و کار خود را دنبال می کنید. در اینجا، 4 رکن کلیدی در تدوین استراتژی فروش اجتماعی آورده شده است:

1.یک برند حرفه ای و با ارزش ایجاد کنید

هنگام تعامل با مشتریان بالقوه و حتی سایر مشتریان در پلتفرم های اجتماعی، مهم است که از فروش بیش از حد خودداری کنید. اگر نام تجاری شما در یک شبکه اجتماعی جدید است، فورا وارد فروش اجتماعی نشوید. برای ایجاد اعتماد و ارائه ارزش واقعی، ابتدا باید موقعیت خود را به عنوان یک متخصص در صنعت خود تثبیت کنید. یکی از راه های انجام این کار، تولید محتوا و به اشتراک گذاری مطالب مخاطب پسند است.

2.ایجاد روابط با چشم انداز مناسب

تدوین استراتژی فروش اجتماعی و بکارگیری آن، به معنای افزایش لیست مخاطبین شما نیست؛ بلکه ایجاد ارتباط با چشم انداز مناسب برای برند شماست. اگر به مشتریان بالقوه‌ ای دست یابید که با راه‌ حل‌ های شما همخوانی ندارند، در واقع چیز خاصی صید نکرده و صرفا وقت و انرژی خود را روی هدف های اشتباه متمرکز کرده اید. بنابراین نمایندگان فروشتان، ایجاد ارتباطات سودمندتر را از دست خواهند داد!
به همین منظور، استفاده از ابزارها و روش‌ های فروش اجتماعی برای ایجاد ارتباطات معنادارتر و موفقیت بیشتری در تبدیل مشتریان بالقوه به مشتریان بالفعل و کنشگر، امری واجب الاجراست. برای دریافت مشاوره با محمدرضا شیخ بهائی تماس بگیرید.

3.پروفایل رسانه های اجتماعی خود را بهینه کنید

حتی پس از اینکه برند حرفه‌ ای خود را در رسانه‌ های اجتماعی ایجاد کردید، مدتی زمان می‌ برد تا کاربران بازار هدف، حضورتان را متوجه شده و شما را رهگیری کنند. بنابراین در کنار تولید و به اشتراک گذاری مداوم محتوای ارزشمند، باید مطمئن شوید که نمایه شما برای پاسخگویی مستقیم به مشتریان بالقوه بهینه شده است.

4.محتوا به اشتراک بگذارید!

همانطور که در اصول اصلی ما برای تدوین استراتژی فروش اجتماعی ذکر شد، به اشتراک گذاری محتوای جذاب و مرتبط، یکی از موثرترین راه ها برای ایجاد اعتبار و در عین حال افزایش تعامل با مخاطبین در رسانه های اجتماعی است. هر زمان که با مطالب و مقالات جالب و مرتبط با کسب و کار خود مواجه شدید، آنها را با دیگران به اشتراک بگذارید. البته به سبک خودتان نه صرفا یک کپی پیست ساده برای رفع تکلیف!

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

-- بارگیری کد امنیتی --